Geplaatst op 19 oktober 2009 om 11:22 uur door Bibliotheek Heyhoef.

Nederland Leest 2009 op 23 oktober van start

‘Oeroeg' van Hella Haasse staat centraal

Tilburg - Op vrijdag 23 oktober gaat Nederland Leest 2009 van start bij Bibliotheek Midden-Brabant. Dit jaar draait de campagne rond het boek ‘Oeroeg' van Hella Haasse, volwassen leden van de bibliotheek krijgen dit cadeau zolang de voorraad strekt.

Nederland Leest en Oeroeg
Nederland Leest is een door de CPNB ontwikkelde nationale leesbevorderingscampagne die zich in en om de Nederlandse bibliotheken afspeelt. Vanaf vrijdag 23 oktober 2009 kunnen volwassen leden van Bibliotheek Midden-Brabant het boek Oeroeg van Hella Haasse gratis bij hun eigen bibliotheek afhalen (zolang de voorraad strekt). De bedoeling is zoveel mogelijk Nederlanders op de been te krijgen om het boek af te halen in de bibliotheek en dit in de campagneperiode te gaan lezen. Om er vervolgens met elkaar over te praten. Op die manier zijn straks honderdduizenden Nederlanders gelijktijdig in de ban van het boek.

Oeroeg (Uitgeverij Querido), het debuut van Hella S. Haasse uit 1948, is het verhaal van de vriendschap tussen een Indonesische jongen en de zoon van een Nederlandse administrateur op een theeonderneming in het Nederlands-Indië van voor de Tweede Wereldoorlog.
Oeroeg is een boek over vriendschap en cultuurverschillen en heeft in historisch perspectief - het werd geschreven vóór de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 - een voorspellend karakter.
Oeroeg verscheen in 1948 anoniem als Boekenweekgeschenk. In de loop der jaren werd het in vele talen vertaald. In 1993 verscheen een verfilming, met rollen voor onder anderen Jeroen Krabbé en Peter Faber. Tijdens Nederland Leest beleeft Oeroeg de 47e druk.


Activiteiten in Bibliotheek Heyhoef, Kerkenbosplaats 3, 5043 RX Tilburg :
Start Nederland Leest
Uitreiking eerste exemplaren van het boek .
Datum: vrijdag 23 oktober 2009. Tijd: 13.00 uur.

Indonesisch Stokpoppentheater Wayang Golek
De Wayang golek vertelt de oude goden- en heldenverhalen. De dalang, poppenspeler Frans Heerschop, leerde het spel van een Surinaams Javaanse priester en poppenspeler. Deze leerde hem de karakters van de poppen, opende voor hem de deur naar de Indonesische godenverhalen en leerde hem hoe de dalang een moreel voorbeeld is voor zijn publiek en voor zijn poppen.
Datum: 23 oktober 2009. Tijd: 15.30 - 16.45 uur. Toegang: gratis.


Het boek Oeroeg wordt besproken in een Open Leeskring o.l.v. neerlandicus Marcel Degen.
Datum: 11 november 2009. Tijd: 20.00 uur. Toegang: gratis.

 

UW MENING TELT

Hoe ervaart u het onderzoek naar het Zwembaddrama in Reeshof

Breng stem uit
E-NIEUWSBRIEF

Meldt u aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Aanmelden