Wat heeft het nieuwe college in petto voor Reeshof
Onderwijs en Jeugd Voorzieningen voor jeugd Er zijn te weinig voorzieningen voor de jeugd in de Reeshof en in Tilburg Noord. Juist in deze wijken willen wij voldoende voorzieningen voor de jeugd creëren die passen in de belevingswereld van de jongeren (10-16 jaar). Dit doen we door de bestaande voorzieningen beter te benutten en door nieuwe voorzieningen te creëren.
Het college realiseert binnen twee jaar een kinderboerderij in de Reeshof.
De resultaten van de raadswerkgroep over het VMBO nemen wij als uitgangspunt voor een VMBOschool in de Reeshof.
Reeshof
- uitbreiding van winkelcentrum Heijhoef;
- het realiseren van een horecavoorziening in het Reeshofpark;
- sportvoorzieningen zoals een Cruyff Court en een tafeltenniscentrum;
- betere benutting van accommodaties voor de jeugd;
- het realiseren van een kinderboerderij;
- het realiseren van De Knoop (inclusief horeca, een cultureel centrum en een voorziening voor de jeugd);
- het realiseren van een VMBO-school in de Reeshof; alsmede door diverse infrastructurele maatregelen zoals:
- planstudie ten behoeve van uitbreiding van de capaciteit van de Bredaseweg;
- het afronden van de Noordwesttangent, inclusief het doortrekken van de Baron Van Voorst tot Voorstweg.
Capaciteit Bredaseweg
Voor zowel de verdubbeling van de Noordoosttangent als de capaciteitsuitbreiding van de Bredaseweg geldt dat de financiering preferent met eerste prioriteit ter hand wordt genomen, inclusief het daarbij behorende lobbytraject.
Wij vinden het belangrijk dat de Reeshof ook qua voorzieningenniveau een volwaardig stadsdeel wordt van Tilburg. Daarin is de afgelopen jaren al fors geïnvesteerd, maar sommige voorzieningen blijven nog achter. Wij streven naar een breder aanbod van winkels en onderwijsinstellingen en horecagelegenheden. We doen dit door: - het afbouwen van winkelcentrum Dalem; Noordoost De complete problematiek van de Bredaseweg tussen de Burgemeester Van Voorst tot Voorstweg en de Vijfeikenweg in Gilze zal op basis van een Planstudie in kaart worden gebracht. Ook zal een MERstudie worden uitgevoerd. De Planstudie/MER wordt eind 2010 afgerond. Eventuele realisering van de verdubbeling kan dan zo spoedig mogelijk na het gereedkomen van het deel van de Noordwesttangent tussen A58 en Dalem Zuid (gepland voor eind 2010) gestart worden.



