TVP vragen over formatie coalitie + aantal wethouders
Via de media, maar helaas NIET, via uw berichtgeving of via berichtgeving van informateur/formateur de heer Horn, mochten wij kennis nemen van de vorderingen van de coalitiebesprekingen en het aantal wethouders, dat kennelijk nodig is om onze stad te besturen
Uit de media vernamen wij, dat er sprake is van maar liefst zes of zeven (!) wethouders. Afgezien van het feit, dat salariskosten van wethouders + de daarbij behorende voorzieningen zoals privé-chauffeurs, pensioenkosten, wachtgeldverplichtingen, kosten bestuurlijke ondersteuning etc. aanzienlijk zijn, wordt het in gemeenten van gelijke omvang als de gemeente Tilburg niet noodzakelijk gevonden om meer dan zes wethouders aan te stellen. De begroting 2010 daarover: "Gemeenten van gelijke omvang als de gemeente Tilburg hebben gemiddeld 4 tot 6 wethouders". Ook in de begroting voor 2010 (pag 117 en 118 Bijlagen Programmabegroting) wordt uitgegaan van vier tot maximaal zes wethouders, hetgeen een besparing oplevert van ca. 150.000 euro per jaar. Afgezien van het feit, dat u, noch uw formateur niet de moeite neemt om alle fracties in de gemeenteraad op de hoogte te stellen van de vorderingen betreffende de coalitieonderhandelingen zijn wij zeer geïrriteerd door het feit, dat u voornemens bent zeven (!) wethouders aan te stellen incl. de daarmee gepaard gaande hoge kosten. Dat is wat ons betreft in een tijd, dat Tilburg in 2011 ca. 13 miljoen, oplopend in de jaren daarna tot ca 30 miljoen euro per jaar, moet bezuinigen absoluut ondenkbaar. Uw college maakt daarmee, naar de mening van de TVP, een valse en dubieuze start.
De TVP wenst u de volgende vragen te stellen.
1. Is het juist, dat u voornemens bent zeven(!) wethouders aan te stellen inclusief de daarbij behorende kosten? Hoe hoog zijn deze kosten precies (incl. pensioenkosten, variabele kosten, wachtgeldverplichtingen etc.)?
2. Vindt er controle plaats op de urenverantwoording van de wethouders? En van de burgemeester? Zo ja, hoe?
3. Waarom worden niet alle partijen in de raad op de hoogte gebracht van de coalitieonderhandelingen? Waarom wordt er in het geheim onderhandeld? Is of wordt dat uw gebruikelijke manier van besturen? Geheim en achter gesloten deuren, slechts voor de orden van de meerderheid bestemd?
Hoogachtend,
Loes Dielissen,
fractievoorzitter Tilburgse Volkspartij (TVP)



