Geplaatst op 29 september 2009 om 12:00 uur door H. Sweep.

Politie op spectaculaire eerste editie Veiligdag

Open dag politie

In verband met de bezuinigen bij het politiekorps is besloten om niet zoals voorgaande jaren in alle vier districten een open dag te houden, maar één dag voor de gehele regio. Dat is dus dit jaar in district Tilburg, gezamenlijk met andere organisaties die werken aan veiligheid op de Tilburg Veiligdag. Bewoners uit de gehele politieregio Midden en West Brabant zijn uiteraard van harte welkom om naar dit evenement te komen.

Zondag op 11 oktober

De eerste editie van de Tilburg Veiligdag in het centrum van de stad pakt flink uit. Tal van organisaties die een taak hebben in de veiligheid van de stad staan garant voor een spannende en informatieve zondag op 11 oktober. Politie, brandweer en gemeente houden dit jaar geen aparte open dagen maar besloten de samenwerking met alle partijen op deze wijze tot uitdrukking te brengen. "Wij laten het zien" staat op de posters. Dat geldt voor zo'n 30 organisaties deze dag. De Tilburg Veiligdag begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De locaties zijn Willemsplein, Stadhuisplein en Koningsplein (rondom het Stadhuis).

 

Muziek, sport en spel op het Willemsplein

Bikers, honden met hun geleiders en de Mid West Band van de politie wisselen elkaar af op het Willemsplein. Het Veiligheidhuis is aanwezig met een flink aantal partnerorganisaties. Zij geven informatie en acteurs spelen tussen het publiek scènes rond de thema's huiselijk geweld, vernieling, zwerfjongeren en alchol/drugsverslaving.

Ogen tekort op en langs het Stadhuisplein

De strook vanaf de Kattenrug tot aan het Willemsplein is rijkelijk gevuld. Er staat een autokantelmachine van autorijschool Elshout uit Breda. Wie durft, kan ervaren hoe het is om in een gekantelde auto te zitten en merken dat het goed is als je een autoriem aan hebt. er is een 'fietsplein' ingericht met demonstraties van een heuse nepfietsendief. Tussen de flat aan de Kattenrug en het stadhuis is het 'Verkeersveiligheidsplein' ingericht. Hier kan men meedoen aan een BOB-blaasspel, er staat ondermeer een radarvoertuig, een alcoholbus en een groep verkeersregelaars om uitleg over hun werk te geven. De Hans Klok/truck, bekend van tv, in het kader van de dode hoek-campagne is hier aanwezig.

Een container met daarin beelden en informatie over de gevaren van een hennepkwekerij. Het publiek loopt er dwars doorheen. Het Kantongerecht is de hele dag geopend. De Universiteit van Tilburg, Raad voor de Kinderbescherming en het Openbaar Ministerie spelen samen die dag zittingen na voor publiek.

Ongelukken op het Koningsplein

Politie, Brandweer en GHOR zijn hier in de weer met een spectaculair ongeluk. Een stadsbus botst op een personenauto. In de bus zitten vele passagiers; werk aan de winkel voor de mensen van deze diensten. Een brandje in een appartement, er moet snel iemand gered worden. De hoogwerker staat gelukkig klaar. Het A-Team en de brandweer trekken samen op om huisbrandjes te voorkomen, men kan door een rokend huis lopen om te ervaren dat je dan toch echt heel weinig ziet.

Duikers van de brandweer geven demonstraties in een megagrote 'vissenkom'. De NS is aanwezig met een voertuig voor ongevallenbestrijding. De brandweer blust brandjes en geeft demonstraties met gaspakken en luchtmaskers. Voor kinderen is er op het Koningsplein een programma verzorgd door personeelsvereniging 'het lopend vuurtje' van de brandweer. Een brandje blussen hoort daar natuurlijk bij.

       

Het hele programma is te vinden op de site van de gemeente www.tilburg.nl/tilburgveiligdag

 

Foto politie Midden en West Brabant, Bart van Hattem.

UW MENING TELT

Hoe ervaart u het onderzoek naar het Zwembaddrama in Reeshof

Breng stem uit
E-NIEUWSBRIEF

Meldt u aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Aanmelden