Politie heeft drukke carnavalsnacht achter de rug in centrum van Tilburg
TILBURG: De politie heeft een drukke horecanacht achter de rug in het centrum van Tilburg. Er was zaterdagavond en -nacht erg veel publiek op de been en van tijd tot tijd waren er opstootjes die door snel en adequaat optreden veelal in de kiem konden worden gesmoord. Agenten hebben twaalf aanhoudingen verricht.
Drie mannen werden gearresteerd toen ze letterlijk binnenvielen bij de toezichtspost van de politie en met elkaar begonnen te vechten. Ook de andere aanhoudingen waren gerelateerd aan openlijk geweld, het verstoren van de openbare orde en niet voldoen aan bevel of vordering. Agenten schreven tien bekeuringen uit voor uiteenlopende feiten.
Zaterdag tussen 15.30 en 21.00 uur werden in de Tilburgse binnenstad al zes personen aangehouden voor onder andere aanranding en niet voldoen aan bevel of vordering.
In een horecazaak aan De Hild in Moergestel werd zondagmorgen kort voor 02.00 uur een 41-jarige inwoner van Berkel-Enschot aangehouden. Hij was agressief en sloeg een medewerker van de zaak.
Poolse automobilist raakt rijbewijs kwijt na dronkemansrit
OISTERWIJK: Een 37-jarige in Oisterwijk verblijvende Pool is zondagmorgen rond 01.30 uur zijn rijbewijs kwijtgeraakt, nadat hij werd betrapt op dronken rijden. Agenten controleerden de man op de Gemullehoekenweg en daarbij blies hij 760 ug/l, terwijl maximaal 220 ug/l is toegestaan. Bij waarden hoger dan 570 ug/l wordt het rijbewijs ingevorderd, dus ook in dit geval.
Op de Hoogvensestraat in Tilburg botste zondagmorgen rond 04.00 uur een 21-jarige beginnend bestuurder uit Tilburg tegen de gevel van een horecazaak. Hij reed verder, maar kon op de Hart van Brabantlaan achterhaald worden. Hij blies 805 ug/l, terwijl voor hem maximaal 88 ug/l is toegestaan. Bij waarden hoger dan 350 ug/l wordt het rijbewijs ingevorderd, dus ook in dit geval.
Tilburgse jongen (10) gewond na aanrijding in Goirkestraat
TILBURG: Een 10-jarige jongen uit Tilburg is zaterdagmiddag gewond geraakt toen hij kort na 15.00 uur werd aangereden op de Goirkestraat. Hij schoot achter een lijnbus vandaan, de bestuurder van een bestelbus kon een aanrijding niet voorkomen. Hoewel het er in eerste instantie ernstig uitzag, is de knul met een hersenschudding opgenomen in het ziekenhuis. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval.
Politie onderzoekt overval op tankstation Ringbaan-Oost
TILBURG: Een onbekende man heeft zondagmorgen een tankstation aan de Ringbaan-Oost overvallen. Hij liep de shop binnen en bedreigde een medewerker met een steekwapen. Met een geldbedrag vertrok de man weer. Hij vluchtte lopend in de richting van de Ringbaan-Zuid. De politie heeft na de overval een SMS-Alert verspreid met het verzoek uit te kijken naar een donkergeklede man van circa 55 jaar. Agenten hebben in de directe omgeving gezocht naar de overvaller, maar hem helaas niet aangetroffen.
Politie houdt toezicht op eerste carnavalsavond in district Tilburg
DISTRICT TILBURG: Carnaval 2010 is gezellig van start gegaan in het politiedistrict Tilburg.
De politie was goed voorbereid en begeleidde het uitgaansleven door de inzet van geüniformeerde agenten, agenten in burger en bikers. De binnenstad van Tilburg werd, zoals gebruikelijk, ook in de gaten gehouden door middel van cameratoezicht. De agenten onderhielden de hele avond en nacht nauw contact met de diverse horecaportiers.
De dienstdoende agenten spraken van een goede sfeer. Veel feestvierders hadden al vroeg op de avond (te) veel alcohol gedronken. Hoewel er veel meer personen op de been waren, bleef het aantal arrestaties nagenoeg gelijk met een reguliere stapavond in Tilburg. Door nadrukkelijk en duidelijk zichtbaar aanwezig te zijn kon de politie een paar kleine incidentjes tijdig in de kiem smoren. In totaal zijn er elf personen opgepakt.
- 5 x wegens mishandeling (3 vrouwen / 2 mannen als verdachten)
- 2 x wegens bedreiging horecapersoneel
- 3 x niet voldoen aan bevel of vordering van de politie
- 1 x verboden wapen bezit (mes)
Verder traden de agenten op tegen wildplassers en verkeersovertreders.
Drie auto-inbrekers net iets te vroeg betrapt
TILBURG: Op aanwijzing van een getuige kon de politie vrijdagavond 12 februari drie potentiële auto-inbrekers oppakken. Omdat ze nog niet daadwerkelijk hadden ingebroken, is het trio na verhoor weer in vrijheid gesteld.
De getuige zag hoe het trio aan portieren van geparkeerde auto's voelde. Verder was gezien dat het drietal bij vijf auto's met een ijzeren pin tussen de raamrubbers had zitten hengelen.
Ze werden om 21.20 uur op het Frater Romboutshof ingerekend. In hun eigen auto werd een breekijzer en diverse schroevendraaiers en tangen gevonden. De drie waren duidelijk op pad geweest. Omdat er geen daadwerkelijk inbraak had plaatsgevonden en er ook geen schade was ontstaan, moest de politie ze na verhoor weer op vrije voeten stellen. Ze worden de komende tijd extra in de gaten gehouden. De politie is overigens blij met de oplettendheid van burgers en de bereidheid om verdachte zaken meteen te melden.
Woningbrand in Veestraat
TILBURG: In de nacht van vrijdag 12 februari op zaterdag 13 februari ontstond er brand in een leegstaande woning aan de Veestraat. De melding kwam omstreeks 00.50 uur binnen.
De woning was niet bewoond en er waren dus geen personen in het pand aanwezig.
Omdat er sprake was van een gemeenschappelijke kap met de twee naastgelegen woningen (links en rechts) werden de bewoners van het links belendende perceel uit hun woning gehaald en elders opgevangen. Het huis rechts stond ook leeg.
Het ging om een zolderbrand, waarbij het vuur zich via de balken dreigde uit te breiden naar de twee andere woningen. De Tilburgse brandweer zette twee tankautospuiten en een hoogwerker in. Dat komt uit op 15 brandweer mensen. De politie verzorgde, in samenwerking met de gemeente Tilburg, de afzetting van de directe omgeving. Na ruim een uur (02.00 uur) klonk het sein 'brand meester'. De zolder van het huis is volledig uitgebrand. De twee naast gelegen panden liepen brand- rook en waterschade op. Over de toedracht is nog niets bekend. Er was geen sprake van een hennepkwekerij of iets dergelijks. Voor de getroffen buren is Stichting Salvage ingeschakeld. Stichting Salvage is er om gedupeerden eerste ondersteuning te bieden. Dat kan gaan om persoonlijke hulp, onderdak elders en schadebeperking.



