Geplaatst op 14 mei 2007 om 12:00 uur door H. Sweep.

Negende editie Lentement wederom groter van opzet:

‘Gôôls Lentement geniet steeds meer support van Goirlese ondernemers’

Gôôls Lentement 2007. Voor de negende keer staat het evenement in het centrum van Goirle op de rol. “Steeds meer Goirlese ondernemers zien het belang van de markt in combinatie met winkelopenstelling.” Jozef van de Corput juicht het toe dat veel winkeliers, die met hun zaak grenzen aan het Gôôls Lentement, de deuren open zetten. “Het evenement groeit van jaar tot jaar.”

Mensen die willen winkelen, koopjesjagers, mensen die gek zijn op markten en liefhebbers van muziek en gezelligheid: ze komen allemaal aan hun trekken tijdens het Gôôls Lentement 2007. Het is heerlijk om langs de kramen te slenteren op zoek naar iets speciaals, leuk is het ook om een kijkje te nemen op de speciale kindermarkt en interessant is het om kennis te maken met hobbyisten en verenigingen (zoals CV De Zwarte Schaopen, Scouting Goirle, Zonnebloem). De verschillende terrassen bieden volop ruimte voor vertier. Genieten van een hapje, drankje en de vele passanten, het kan allemaal op het Gôôls Lentement.

Lint

De kramen vormen een kleurrijk lint door Goirle. De volle lengte van de Tilburgseweg, het Kloosterplein, de nieuwe Hovel, de Kalverstraat en het Oranjeplein. Zowat het gehele centrum van Goirle is zondag van 10.30 tot 17.30 uur een grote markt. Aan alle leeftijdscategorieën is gedacht. Zo zal de kindermarkt in de smaak vallen bij de jeugd en zullen de volwassenen uitkijken naar de vele bijzondere standwerkers die zich her en der in het marktlint uiten.

Muziek

Muziek en vertier zijn belangrijke elementen van het Gôôls Lentement. Er staat een podium op het Kloosterplein en een ter hoogte van het Heilig Hart-beeld. Op het Kloosterplein treden onder andere op: John de Bever, Mart Schuurmans, Vinzzent, Frank Smeekens, Carola, Frank Galan en Popkoor Ladies First. Het andere podium wordt onder andere bevolkt door het Riels Smartlappenkoor ZangRiela en orkest ’t Braandwir. Ook op het Oranjeplein valt er genieten van muziek. Daar krijgt lokaal talent alle ruimte zich te laten horen op het zo genaamde Factorium-podium. Om 12.00 uur speelt daar het Factorium-jeugdorkest en ’s middags treden diverse popbands aan. Ook drumband SOS geeft op het Oranjeplein acte de presence. Voor het gemeentehuis staat voor de allerkleinste jeugd een immens springkussen. Een draaimolen zorgt daar voor zomerse klanken.

Parkeren

Parkeren in Goirle tijdens het Gôôls Lentement kan onder andere nabij de Maria Boodschap-kerk, langs de Tilburgseweg, in de Bergstraat, nabij Albert Heijn of op het van Hogendorpplein (tegenover De Schakel). Verstandiger is het om op de fiets te komen.

UW MENING TELT

Hoe ervaart u het onderzoek naar het Zwembaddrama in Reeshof

Breng stem uit
E-NIEUWSBRIEF

Meldt u aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Aanmelden