NK BMX in Reeshof
De Week van de Fiets 2008 en het Tilburgse jongerenmagazine Fresh! presenteren op zaterdag 3 mei een bijzonder evenement. De skatebaan in het Reeshofpark is die dag het decor van de Fresh! BMX Pool Jam, de Nederlanse kampioenschappen Freestyle BMX. Die verreden worden in het zwembadvormig skatepark.
De top van de Nederlandse Freestyle BMX scene is aanwezig, om zich metershoog de lucht in te lanceren en om hun “skills” te tonen. ‘Frontflips’, ‘backflips’, ‘tailwhips’ en ‘360’s’ zijn sprongen die je normaal alleen op televisie kunt zien, maar nu dus ook live op 3 mei. De rijders strijden tussen 12.00 uur en 17.00 uur om de eer. Zoals gebruikelijk bij poolwedstrijden wordt de baan voor de gelegenheid omgetoverd tot een levensgroot kunstwerk. Een flink karwei, dat Tilburgse graffitispuiter Paul Watty voor zijn rekening neemt. Red Bull is aanwezig met een tent en een soundsystem en DJ Flamboyant zorgt voor de nodige frisse beats.
Organisator Jesse de Doelder vertelt: “Het BMX poolrijden is afgeleid van een sport die in de jaren ’70 erg in zwang raakte. Californische golfsurfers ontdekten toen, bij gebrek aan golven, een perfect alternatief; de zwembaden die door een ongewoon droge zomer leegstonden. Door de glooiende vormen met skateboards te berijden evenaarden ze het gevoel van surfen en al snel ontstond er een nieuwe sport, welke overal ter wereld werd gekopieerd, ook door BMX-ers. Pools behoren tot de iconen van de BMX sport.“
“Via de BMX shop Paul’s Boutique uit Aerle Rixtel en via BMX-er Pim van den Bos hebben we een groot aantal rijders kunnen benaderen voor deelname, we verwachten dan ook een sterk rijdersveld. Maar ook rijders van minder hoog niveau zijn welkom. Rijders onder de 18 jaar moeten zich vooraf aanmelden middels het formulier dat op onze site staat, www.weekvandefiets.nl/programma. De sport is niet zonder gevaren, je rijdt immers op beton. Vandaar ook dat we alle deelnemers verplichten een helm te dragen”, vervolgt de Doelder. Fresh! Magazine maakt een video verslag van het evenement, vanaf 12 mei te zien op www.youtube.com/freshmagazine.
Week van de Fiets 2008
Op zoek naar meer fietsactie? Tijdens de Week van de Fiets, van 30 april t/m 5 mei, kom je ruimschoots aan je trekken. Het Fietsfeest, dat dit jaar plaatsvindt op 30 april in het Leijpark, is de openingsmanifestatie. Ook in de rest van de week worden bezoekers verwend met onder meer een bijzondere lezing van Tilburgse fietsreizigers, een heus Online Bike Cinema (er staan nu ook een aantal BMX filmpjes bij), diverse wedstrijden en kortingsacties, een steptocht, ReCycle Art en fietstochten van onder meer Duurzaam Tilburg. Kijk voor het volledige programma op www.weekvandefiets.nl.



