Jaarmarkt Riel blinkt op 3 juni uit door variatie
De Jaarmarkt Riel is jaarlijks een van de gezelligste jaarmarkten in Midden-Brabant. De combinatie van marktkooplui, (muzikaal) vermaak ‘Onder de Notenboom en presentaties van verenigingen, oude ambachten oud-Hollandse spellen en instellingen maakt de variatie groot. Uiteraard is de Stichting Met Monique Hogerop aanwezig en die heeft nieuws: Monique de Beer is net terug uit Japan en is weer een stapje dichter bij kwalificatie voor de Paralympics in Beijing. De Jaarmarkt Riel vindt plaats op 3 juni.
Zaterdagavond 2 juni begint het opwarmen voor de Jaarmarkt in Riel ‘Onder de Notenboom’ met touwtrekwedstrijden en optredens van In the Arena en een drive-in-show. In alle vroegte worden daarna de tweehonderd kramen opgezet en vanaf 10.30 uur slingert zich een kleurrijk lint door Riel: Goirleseweg, Vonderstraat, Oranjeplein en Julianastraat. Het is daar waar marktkooplui hun waar presenteren, standwerken de nieuwste gadgets onder de aandacht brengen en verenigingen uitleg geven over hun bezigheden. Zo zijn present: de Rielse afdeling van de Zonnebloem, het koor Sjaloom, Vogel Vereniging Riel, EHBO-afdeling Riel, Drumband SOS, Stichting De Helpende Hand, RiDaKo (Riels Dames Koor) en Met Monique Hoger Op.
Oude spellen
Oude spellen vragen tijdens deze editie van Jaarmarkt Riel bijzondere aandacht. Het kaasrolspel, schuifbiljart, hamertjesspel, kasteelpoort, tafelkegelspel, bakjeswerpen en rolbak nemen je mee in het verleden. Dat doen ook de oude ambachten zoals weven, wandbreien, boekbinden, kniepertjes bakken en kwilten. De organisatie betreurt het dat, na vele jaren, de klompenmaker geen acte de présence kan geven wegens zijn gezondheid.
Kindervrijmarkt
Jong geleerd is oud gedaan. De kindermarkt is een bewijs dat er in Riel veel ondernemersgeest aanwezig is. De kindervrijmarkt biedt tal van verrassende artikelen en is daardoor een bezoek waard. De verkoop van suikerspinnen en popcorn gebeurt door clowns. Met het lijntrekspel zijn kleine prijzen te winnen en de draaimolen verhoogt de sfeer. Muziek wordt op de Jaarmarkt verzorgd door de Filterkes, De Zwabbers, Koel Serveren, RielsSmartLappenKoor ZangRiela en de sambaband van de Rielse Harmonie Muziek en Vriendschap.
Onder de Notenboom
Is er op zaterdagavond al volop vertier Onder de Notenboom, op zondagmiddag wordt daar de draad weer enthousiast opgepakt met handboogschietclinics, schminken, ponyrijden en veel muziek. Er is een oldtimerbromfietstreffen en de Van Hal Brothers brengen met hun zestig- en zeventiger jaren-repertoire iedereen in de juiste stemming. Behalve op het terras Onder de Notenboom is het ook mogelijk om op het Oranjeplein even rust te nemen. De jaarmarkt vindt plaats van 10.30 tot 17.30 uur en de entree bedraagt 75 eurocent. De Carnavalsstichting int de entree en ruimt na afloop de rommel op.



