Geplaatst op 17 april 2008 om 12:00 uur door H. Sweep.

Inschrijving Tilburg Ten Miles van start

Woensdag 16 april begint de voorinschrijving voor de 21e editie van de Brabants Dagblad Tilburg Ten Miles op zondag 7 september. Tot 20 augustus bestaat de mogelijkheid om individueel of als bedrijf in te schrijven voor Midden-Brabants grootste sportevenement. Er worden circa 10.000 deelnemers verwacht.

Nieuwe finish op Schouwburgring

De belangrijkste vernieuwing bij de Tilburg Ten Miles is het nieuwe parcours met de nieuwe finishlocatie. De organisatie moest op zoek naar een andere locatie dan de Heuvel vanwege de werkzaamheden daar en de beperkte ruimte die er was om de afhandeling goed te regelen. De finish komt nu op de Schouwburgring bij de Concertzaal en de Fontys Hogeschool voor de Kunsten. Met de schouwburg, de kerk en het Paleis van Willem II op de achtergrond is dit een aantrekkelijke plaats. Er is daar meer ruimte en de doorstroming en afhandeling is beter te regelen.

Parcours voert over Spoorlaan

 

De start blijft op het Koningsplein, maar zal aan de andere zijde plaatsvinden. De aanleg van de Cityring betekent dat het heen-en-weer traject over de Paleisring verlaten moet worden. Het nieuwe parcours bestaat uit een ronde waarbij het gedeelte korte Heuvel-Piusplein-Paleisring-Stadhuisplein-Schouwburgring het centrale deel wordt. Daar komen de hoofdnummers, de Tilburg Ladies Run 10 K en Brabants Dagblad Tilburg Ten Miles, twee keer langs. Nieuw is ook dat de Hart van Brabantlaan en de Spoorlaan in het parcours zijn opgenomen. Zowel de deelnemers aan de 10 km als de 10 EM gaan via die route naar de altijd sfeervolle wijk het Sacrament. Bij de 10 EM zijn onderweg enkele aanpassingen aangebracht om de exacte lengte van 10 Engerlse Mijl (16.1 km) te bereiken.

Nieuwe afstand Cityrun

De wijziging van het parcours betekent dat er een andere afstand is voor de City Run. Dat wordt 3 kilometer, een afstand die voor iedereen met een basisconditie prima te volbrengen is. Voor de jeugd blijft er 1000 meter, terwijl er een Mijl (1609 meter) is voor de oudere jeugd. De scholen worden hiervoor nog speciaal benaderd door het Sportbedrijf Tilburg. Als eerste onderdelen vinden de Peuterloop en de Kids Run plaats. De Fujifilm Businessrun kent drie afstanden 3 km, 10 km en 16.1 km (10 Mijl). Bij die laatste afstand kan deel worden genomen aan het NK Bedrijvenloop over 10 Engelse Mijl dat georganiseerd wordt in samenwerking met de Stichting Marathon Rotterdam. Als goede doel bij de Tilburg Ten Miles wordt actie gevoerd voor het Jeugdsportfonds Tilburg.

Zaterdag 6 september vindt de TTM-Wandeltocht plaats over 5 of 10 Engelse Mijl. Daarbij blijft de Heuvel als locatie gehandhaafd. Ook hiervoor is de inschrijving van start gegaan.

Uitgebreide informatie en inschrijven kan vanaf woensdag 16 april via http://www.tilburgtenmiles.nl

UW MENING TELT

Hoe ervaart u het onderzoek naar het Zwembaddrama in Reeshof

Breng stem uit
E-NIEUWSBRIEF

Meldt u aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Aanmelden