Grootste vliegtuig ter wereld landt zondag op Gilze-Rijen
Rijen – Aanstaande zondag arriveert er op de vliegbasis Gilze-Rijen een Antonov AN-124 vrachtvliegtuig uit Afghanistan. De Antonov heeft o.a. een Apache gevechtshelikopter aan boord. In de loop van de dag vertrekt de AN-124 weer.
Eerder vorige maand heeft het kabinet besloten de sterkte van 6 Apache gevechtshelikopters in Tarin Kowt Afghanistan terug te brengen naar 4. Naar aanleiding van dit besluit is dit de eerste Apache helikopter die terugkomt uit Afghanistan. Tot reductie van het aantal helikopters is besloten zodat ook op langere termijn de inzet is gegarandeerd. Ter compensatie staan twee extra F-16’s in Nederland paraat staan die binnen drie weken kunnen invliegen.
De Vliegbasis Gilze-Rijen ondersteunt de uitzending ISAF Stage III in Afghanistan sinds april 2006 met ruim 150 man personeel en Apache gevechtshelikopters. Hoofdtaak van de gevechtshelikopters is het beveiligen van konvooien en grondpersoneel van ISAF III.



