FC. Groningen voetbalt zich in 10 minuten naar de overwinning
Door Hans Sweep
Willem II – Fc Groningen 1-2
Na een overtuigende 1e helft waarbij de Tilburgers verdiend op een 1-0 voorsprong kwamen, gaven ze dat in de laatste 10 minuten van de wedstrijd uithanden.
Met twee doelpunten, waarvan een eigen doelpunt van Baelum, trokken de Noorderlingen aan het langste eind en zetelden zich op de 3e plaats van de eredivisie.
De tricolores startte overtuigend aan de wedstrijd. Ze zette Groningen vast in eigen strafschopgebied.
Jammer dat in die fase de voorzetten van de flanken door Gregoire en Janse de juiste richting misten. Elke keer zat er wel een tegenstander tussen of was doelman Brian van Loo de sta in de weg. Zo werd de voorzet van Janse op Demouge net voordat hij bij de bal kon geblocked door een verdediger en kopte Hill te zachtjes een ingooi van van der Struijk in de handen van van Loo. Eigenlijk allemaal net niet. Demouge zat in de tang bij Sankoh en de voorzetten kwamen niet aan. Groningen sputterde af en toe tegen. Nijland legde een bal panklaar voor de voeten van Fledderus, die alleen voor doelman Aerts gehaast naast schoot. Nijland een van de betere spelers van Groningen zag een doelpoging vanaf de 16 meter over het doel verdwijnen. Voor de rest was het Willem II dat de 1e helft de klok sloeg. Jens Janse mikte secuur vanaf het strafschopgebied met een stuiter, doelman van de Loo kon er de handen net tegenaan krijgen.
Van der Struiujk heeft zojuist Willem II uit een penalty aan de leiding gebracht (Foto Yne Sweep)
‘Eeuwige trouw ondanks de stand’ kopte een spandoek van de Kingside, het gaf de Tilburgers moed en doorzettingsvermogen. Poepon werd door twee Grongingers neergehaald, geen strafschop oordeelde scheidsrechter van Hulten. In dat soort gevallen is het dikwijls een optelsom. Luttele minuten later schoot Boutahar, veruit geweken naar rechts, in de handen van de Groningse keeper.
Bij een steekpass van Gregoire op Demouge trachtte de laatste zich te ontdoen van zijn kwelgeest Sankoh, die hield hem iets te lang vast en Demouge ging graag naar de grond. Strafschop besliste van Hulten. Van der Struijk schoot de pingel onberispelijk binnen, 1-0 in de 37e minuut.
Dat was ook de ruststand.
Het was afwachten hoe de tricolores aan de 2e helft zouden beginnen. Zouden ze de voorsprong verdedigen of juist het spel blijven bepalen?
De Groningse coach Ron Jans wisselde de onzichtbare Lovre voor Matavz en bracht Matias Cahais in. Matavz was al na drie minuten dichtbij de gelijkmaker toen hij oog in oog met doelman Michael Aerts een opgelegde kans rechts naast het doel schoof. Willem II was dus gewaarschuwd.
De overmacht die de Tilburgers de 1e helft tentoonspreidde was verdwenen, het eerste kwartier moest er orde op zaken gesteld worden. Janse werd door trainer Andries Jonker naar het middenveld gedirigeerd terwijl van der Struijk naar achteren gehaald werd. Deze omzetting gaf weer meer grip op de wedstrijd. Zo pakte van der Loo een kopbal van Demouge en schoot van der Struijk gehaast een bal vanuit een riante positie over het doel van de Groningers. De beste kans in de 2e helft kreeg Demouge die na een een-tweetje met Poepon, alleen voor de keeper zijn lobje zag stranden op diens lichaam. Demouge ziet zijn inzet stranden op doelman van Loo (Foto Yne Sweep) De Noorderlingen kregen ook hun kansen, Powel kopte in de handen van Aerts en schoot nog een keer rakelings naast het doel van Willem II. De ommekeer voor Groningen kwam nadat Swinkels geblesseerd het veld moest verlaten, Akgün was zijn vervanger. Eerst verprutste Hill nog een kopkans uit een voorzet van Gregoire. Een cross pass door het midden leverde zoveel paniek op in de Willem II defensie, dat Baelum met een ultieme poging het leer wegtikte voor de dreigende Powel, zijn inzet belandde in het doel van Willem II, 1-1, in de 81e minuut. Bealum glijdt ongelukkig de bal naast Aerts in eigen doel 1-1 (Foto Yne Sweep) Twee minuten later was het gedaan met de punten voor Willem II, Powel jongleerde met een dubbele schaar langs Hill en zag zijn voorzet tot doelpunt gepromoveerd worden door Sepp de Roover, 1-2. Een ingooi van van der Struijk die via een Groningse verdediger voor de voeten van Demouge terecht kwam, had nog een verdiend gelijkspel op kunnen opleveren, maar de in vorm zijnde doelman van Loo kon met een katachtige reactie de inzet keren. Uithuilen en weer opnieuw beginnen voor Willem II, dat nog steeds op de voorlaatste plaats staat.
Teleurstelling bij de Willem II spelers na de beslissende treffer van FC Groningen Foto: Fotoburo Toin Damen



