Definitieve inrichting Scharwoudestraat en laatste gedeelte Sneekstraat
Oorspronkelijke inrichting met langsparkeren wordt definitief toegepast. De gemeente gaat naar verwachting voorjaar 2008 uw straat definitief inrichten. Om diverse redenen heeft de definitieve inrichting van de Scharwoudestraat helaas niet eerder plaatsgevonden.
Aantal aan te leggen parkeerplaatsen Voor de nieuwe definitieve inrichting van de Scharwoudestraat hecht de gemeente veel waarde aan de symmetrie en de continuïteit van het straatbeeld. Vanzelfsprekend worden er volgens de geldende parkeernormen voldoende parkeerplaatsen aangelegd. De gemeentelijke parkeernorm is anderhalve parkeerplaats per woning. Voor de 42 bestaande woningen aan de Scharwoudestraat worden er 63 parkeerplaatsen aangelegd en voor de bezoekers van de 112 nieuwbouwwoningen zijn er 34 parkeerplaatsen nodig. De bewoners van deze nieuwbouwwoningen parkeren op een eigen parkeerplaats gelegen in het binnengebied van de nieuwbouw. Rekening houdend met de bestaande woningen en de nog te bouwen woningen moeten er in totaal dus 97 parkeerplaatsen in de Scharwoudestraat aangelegd worden.
Scharwoudestraat
In de Scharwoudestraat wordt de bouwweg vervangen door een definitieve weg. De gemeente gaat per woningblok en parallel aan de straat aan beide zijden van de straat (2 x 7) 14 'langs' parkeerplaatsen aanleggen. Aangezien er 7 bestaande woningblokken aanwezig zijn zullen er dus 98 parkeerplaatsen aangelegd worden. Ter hoogte van de speeltuin zal dit straatprofiel worden doorgetrokken waardoor er nog eens 14 parkeerplaatsen worden aangelegd. In totaal worden er in de Scharwoudestaat dus 112 parkeerplaatsen aangelegd. Dit terwijl er 97 parkeerplaatsen nodig zijn volgens de parkeernorm.
Langs parkeren of haaks parkeren ?
Er zijn een aantal varianten van het toekomstig straatprofiel bekeken. Geconstateerd is dat aan twee zijden van de straat 'langs parkeren' de enige optie is die voldoet aan de parkeernorm , de gewenste breedte van het straatprofiel en de symmetrie en continuïteit van het gewenste straatbeeld. Bovendien is het de meest veilige manier van parkeren. Met haaks parkeren aan één zijde van de straat, zoals de meeste bewoners nu parkeren, wordt niet voldaan aan de parkeernorm. Bij haaks parkeren aan twee zijden van de straat wordt het straatprofiel te breed, wat ten koste gaat van het aangrenzend natuurgebied. Als er aan een zijde haaks geparkeerd wordt en aan een zijde langs geparkeerd wordt is het straatprofiel ook te breed.
Beplanting
De gemeente heeft onderzocht of er bomen in de straat geplant kunnen worden. Dit kan helaas niet omdat het aanwezige kabel-en leidingennetwerk dit in de straat niet toelaat. Desondanks zal de straat zeker een ‘groen’ karakter behouden door de aansluiting op de Dongevallei.



