Geplaatst op 16 maart 2009 om 12:00 uur door H. Sweep.

Bijzonder portret van een bijzonder mens

Jos Wijnant is innemend, hij is goed van geheugen, hij heeft humor èn hij kan prachtig vertellen. Bovendien is Jos ook nog eens met bijna 107 jaar de oudste man van Nederland. Redenen genoeg dus voor Omroep Brabant, om hem eens uitgebreid te portretteren. Jos Wijnant werd geboren in 1902 en zal op vrijdag 27 maart de bijzondere leeftijd van 107 bereiken. Hij heeft vrijwel de hele 20e eeuw meegemaakt; een eeuw met maarliefst twee wereldoorlogen, ontelbare ontwikkelingen en evenzoveel veranderingen op zowat elk denkbaar gebied. Er is geen mens in Nederland met zoveel levenservaring als Jos en niemand draagt zoveel herinneringen met zich mee als hij.

Programmamaker Ellen van Kempen ontmoette Jos Wijnant in 2008. Ze raakte dusdanig van hem gecharmeerd, dat ze besloot een portret te maken van deze bijzondere man. Dit resulteerde in het televisieportret: ‘Jos Wijnants, de oudste man van Nederland.’ Journalist Arjo Kraak had een bijzonder gesprek met hem, in het Stadhuis van Den Bosch. Dit is de plek waar Jos meer dan 30 jaar werkte en waar hij sinds zijn pensioen in 1967, niet meer is geweest. Delen van het gesprek worden in het portret afgewisseld met historisch beeldmateriaal, zoals beelden van de vele Belgische vluchtelingen die in de eerste wereldoorlog naar Nederland kwamen. Jos vluchtte destijds vanuit Antwerpen en kwam terecht in Den Bosch. In ‘Jos Wijnant, de oudste man van Nederland’, deelt Jos zijn vroegste herinnering, zijn oorlogservaringen, zijn momenten van eenzaamheid en zijn momenten van geluk met de kijkers van Omroep Brabant TV.

Een bijzonder historisch portret van een man die gelooft in de hemel èn in het heil van zijn dagelijkse borreltje.  ‘Jos Wijnant, de oudste man van Nederland’. Zondagmiddag 29 maart 12:00 uur op Omroep Brabant TV

 

UW MENING TELT

Hoe ervaart u het onderzoek naar het Zwembaddrama in Reeshof

Breng stem uit
E-NIEUWSBRIEF

Meldt u aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Aanmelden